Geoblog.pl    chmiel74    Podróże    Azja 2011 drogą lądową .    Kulturalne Phnom Penh
Zwiń mapę
2012
08
sty

Kulturalne Phnom Penh

 
Kambodża
Kambodża, Phnom Pen
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 17306 km
 
Dni uplywaja na treningach I szwedaniu sie po miescie , korzystam ze mam troche wolnego czasu zanim zacznie sie kurs francuskiego . Dla tych ktorzy chcieliby bedac w Phnom Penh liznac troche kultury polecam udanie sie do jednego z wymienionych miejsc :

1. The Flicks , Community Movie House - http://www.theflicks-cambodia.com/ , miejsce w ktorym mozna wypic drinka , pocwiczyc joge , wziac lekcje jezyka khmerskiego ale glowna atrakcja sa filmy wyswietlane co wieczor w odlotowej kameralnej sali kinowej , repertuar bardzo rozny od najnowszych amerykanskich produkcji przez ambitne kino europejskie na khmerskich filmach skonczywszy . Przykladowy repertuar na dzis to Moneyball z Bradem Pittem , Drive z Ryanem Goslingiem a na zakonczenie wieczoru Contagion Stevena Soderbergha . Wjazd 3,5 dolara.

2. Meta House - http://www.meta-house.com/ , miejsce prowadzone we wspolpracy z Goethe – Institut , cykliczne wystawy fotograficzne , wernisaze , koncerty , spotkania z artystami z Europy i Azji . Codziennie wieczorem wyswietlane sa filmy glownie z nurtu kina niezaleznego oraz reportaze . Wjazd 3 dolary.

3. Institut Francais –http://www.institutfrancais-cambodge.com/ tu mozna uczyc sie francuskiego , a takze obejrzec ciekawe zdjecia glownie z Kambodzy , wieczorami w Sali kinowej filmy francuskie oraz reportaze z Kambodzy . Wjazd darmowy.

Jesli macie wiec ochote na troche kultury bedac w Phnom Penh to sa to miejsca warte polecenia. Dla tych ktorzy lubia wiedziec wiecej rzeczywistosci i historii miejsc w ktore sie udaja polecam dwie ksazki ktore ostatnio przeczytalem , niestety tylko w jezyku angielskim i nie sadze aby mialy polskie tlumaczenie:

1. U Sam Oeur , Crossing Three Wildernesses – wspomnienia kambodzanskiego poety , bardzo ciekawy portret Kambodzy w 20 wieku , poczawszy od dziecinstwa na wsi , po straszliwe czasy Czerwonych Khmerow i czasy obecne . Autor jest obecnie na emigracji w USA i bardzo ciekawym jezykiem opisuje sielskie obrazki zapamietane z dziecinstwa , groze rzadow Pol Pota oraz korupcje wladzy po Czerwonych Khmerach .

2. Nelson Rand – Conflict , wspomnienia reportera wojennego , ktory opwiada o konfliktach ktore ciagle maja miejsce w Azji , a o ktorych my zwykli ludzie w Europie nie mamy najmniejszego pojecia poniewaz nie przyciagaja one uwagi mediow . Autor opisuje ostatnie dni Pol Pota , walke Karen National Liberation Army z rzadem Birmy na pograniczu Tajlandzkim , walke plemienia Hmong w Laosie ( porzuceni przez CIA od 1975 roku samotnie walcza o przetrwanie z armia laotanska ) oraz konflikt religijny na pograniczu Malezji i Tajlandii , gdzie muzulmanska milicja majaca prawdopodobnie powiazania z Al-kaida walczy z Armia Krolestwa Tajlandii.



 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (9)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (1)
DODAJ KOMENTARZ
Justyna
Justyna - 2012-01-08 13:50
O ! to leć do kina, dobry zestaw. Buziaki
 
 
chmiel74
Krzysztof Chmielewski
zwiedził 8.5% świata (17 państw)
Zasoby: 97 wpisów97 263 komentarze263 899 zdjęć899 2 pliki multimedialne2
 
Moje podróże
26.08.2011 - 26.03.2012
 
 
11.02.2009 - 17.04.2009