Geoblog.pl    chmiel74    Podróże    Azja 2011 drogą lądową .    The Empire

The Empire

Kambodża
Kambodża, Phnom Penh

Po osiadnieciu w Phnom Pehn moje zycie podroznicze zrobilo sie bardzo spokojne . Dni uplywaja na lekcjach francuskiego , treningach , odwiedzaniu moich ulubionych miejscowych jadlodajni i przebywaniu/pomaganiu w The Empire czyli knajpie , ktora dala mi schronienie w PP.

Na lekcjach francuskiego jestem jedynym bialym rodzynkiem posrod szesciorga miejscowych osobnikow. Bardzo sympatycznie i smiesznie jest obserwowac khmerow probujacych wymawiac francuskie slowka , trzeba Wam wiedziec ze ich aparat mowy nie jest przystosowany do wymawiania takich dzwiekow , ale staraja sie bardzo bo to mlodziez bardzo ambitna . Obserwujac ich zastanawialem sie ile maja lat bo wszyscy wygladaja tak mlodo i tu niespodzianka , wiekszosc z nich jest w wieku okolo 29 , chociaz ja stawialem na max 21. Ogolnie wiekszosc kobiet khmerskich nie przechodzi wieku sredniego w swoim wygladzie , wygladaja bardzo mlodo a potem nagle przeskakuja do grupy zaawansowanej wiekowo.

Co do jadlodajni to postaram sie napisac osobnego posta o miejscowych daniach przez nie serwowanych ale najpierw musze skompletowac zdjecia .

The Empie , czyli knajpka gdzie znalazlem schronienie na czas mojego pobytu w PP miesci sie pod numerem 34 na ulicy 130 blisko riverside . Knajpka jest malutka , jedzenie pyszne a piwko zimne i orzezwiajace . Wlascicielem jest Nail , anglik ktory 3 lata temu zakochal sie w PP i postanowil osiasc tu na stale. W menu typowe dania khmerskie ( empire curry , lok-lak i inne , postaram sie kiedys napisac wiecej ) i europejskie . Zostalem tu przyjety bardzo dobrze , miejscowy staff wola na mnie Pu ( czyli wujku ) , ucza mnie khmerskiego ale idzie jak po grudzie . Ogolnie khmerzy mimo lat ciezkich doswiadczen to narod usmiechniety i bardzo przyjazny .

W ostatni weekend odwiedzila mnie geoblogowiczka Paula , ktora przebywa na wolontariacie w szkole dla dzieci niedaleko PP. Fajnie bylo znowu porozmawiac po naszemu zwlaszcza w tak milym towarzystwie.

PaulaDziasko
PaulaDziasko - 2012-01-19 07:14
Potwierdzam, że piwko w The Empire dobrze schłodzone:)
I czekam na mapę gastronomiczną, chetnie ja przetestuję i dodam coś od siebie!
Pozdrawiam!

Geoblog
Geoblog - 2012-01-23 17:49
To miło, że Geoblog zbliża ludzi hen daleko ;)

Geoblog
Geoblog - 2012-01-23 17:51
Przy następnej okazji wypijcie Angkor za nasze zdrowie, a najlepiej BeerLao, jeżeli uda się kupić w Kambodży :)

chmiel74
chmiel74 - 2012-01-24 04:58
Nie ma najmniejszego problemu za znalezieniem Beer Lao a w The Emipre mamy Anchor i Kingdom Beer , obydwa warte polecenia , pozdrawiam

Justyna
Justyna - 2012-01-25 01:20
"mamy" :) sympatyczne ...a ja czekam na obiecane zdjęcia potraw tego zdolnego kucharza, ja wiem ja wiem, dla Ciebie to już jak obiad u Rozity, ale dla nas atrakcja, szczególnie, że chwaliłeś, że fajne dania robi. A poza tym jak tam tyle jesteś, to na pewno odkryłeś fajne, nieturystyczne, godne opisania i pokazania nam miejsca, więc bardzo proszę- przestań się lenić i porób trochę wpisów. Wiem, że się pilnie uczysz tego francuskiego, ale przecież nie całe dnie, n'est-ce pas ?

chmiel74
Krzysztof Chmielewski