Geoblog.pl    chmiel74    Podróże    Ameryka Poludniowa - zapis wyprawy    Salvador - koniec koszmaru nr 1

Salvador - koniec koszmaru nr 1

Brazylia
Brazylia, Salvador

I w koncu odzyskalem bagaz , po ktorejs tam awanturze telefonicznej z Paniami z biura w Madrycie kurier dostarczyl bagaz do hostelu . Hurra w koncu zmienie gacie !
Co do karnawalu w Salvadorze , to jest to calkiem inny karnawal niz ogladacie w migawkach telewizyjnych . Brazylijczycy mowia ze to wlasnie tu jest ten korzenny , prawdziwy karnawal a nie pokazowka dla turystow . Stroje nie sa tak bogate , zespoly nie tak profesjonalne i liczne , ida ogolnie na zywiol. Mimo wszystko jest na co popatrzec , denerwuja tylko zaczepiacze ktorzy chca ci sprzedac wszystko od piwa zaczynajac na kokainie i wdziekach puszystych kobiet konczac .
Zabawa zaczyna sie kolo 4pm kazdego dnia i konczy nad ranem .
Jutro ruszam do Imbassai , malej miesciny 50 km od Salvadoru . Mam nadzieje ze uciekne na kilka dni od karnawalu i w koncu wybycze sie na plazy i zlapie troche brazu bo caly czas wygladam jak syn mlynarza .

kef
kef - 2009-02-22 22:06
czy szczoteczka do zębów też przyleciała z bagażem do ciebie po 4 dniach??
dawaj wiecej fotek. niezły klimat

Natalia
Natalia - 2009-02-23 00:02
to ja poproszę tę kokainę;) jak ci zgubią bagaż w powrotną stronę to nie będzie na ciebie;) syn Młynarza- hmmm- bys się zlewał ze sniegiem, bo u nas (znaczy obecnie w katowicach) sniegu po kolana;) no walczymy tutaj dalej- znaczy nie wiem kiedy odwiedze poznań. podrwiamy

Felipe G
Felipe G - 2009-02-23 20:07
Widac, ze maja tam niezle pomieszanie z poj...em. Walace sie rudery i nowoczesne budynki. Popieram - wiecej fotek!! Czuje sie prawie jakbym tam byl :)
3maj sie!

koziolki
koziolki - 2009-02-23 20:31
Klimatycznie, że tak powiem. Może jakieś zdjęcia z samego karnawału dało by radę? Pozdrawiamy ;)

chmiel74
chmiel74 - 2009-02-24 14:08
Szczoteczka przyleciala razem z zagubionym bagazem , ale uspokoje Cie Kef ze regularnie odkazam jame ustna napitkiem zwanym caipirinha , co do zdjec z samego karnawalu to raczej cienko , zelazna zasada obowiazujaca gdy idziesz w tlum karnawalowy to : drobna kasa w kieszeni , koszulka , spodenki , klapki i fajki , reszta zostaje w hostelu bo jest duze prawdopodobienstwo ze ci skubna .

Daniel Jarzina
Daniel Jarzina - 2009-02-24 14:16
Synu mlynarza. Polez na jakiejs brazylijce to zaraz Cie kolory najda:)

agatado
agatado - 2009-02-24 14:24
a dobra ta capirinha??lepsza niż w Kultowej;-))???mam nadzieję ,że Justa tego nie przeczyta:-)))

chmiel74
Krzysztof Chmielewski